گلکسی فولد 2 وارد فاز تولید انبوه شد؛ پیش‌بینی تاریخ رونمایی و عرضه

گلکسی فولد 2 وارد فاز تولید انبوه شد؛ پیش‌بینی تاریخ رونمایی و عرضه

یک نشریه کره‌ای امروز گزارش داد که سامسونگ تولید انبوه گلکسی فولد 2 (Galaxy Fold 2) را آغاز کرده است. با توجه به برنامه زمان‌بندی متداول در تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند، این مدل جدید به احتمال زیاد در ماه اوت روانه بازار خواهد شد. همچنین این امکان وجود دارد که ماه آینده میلادی یعنی ژوئن، جزئیات رسمی بیشتری درباره دومین نسل از گلکسی فولد از سوی سامسونگ ارائه شود. شایان ذکر است که سامسونگ تاکنون تنها به ارائه یک تاریخ مبهم برای عرضه این گوشی اکتفا و به صورت رسمی اعلام کرده که گلکسی فولد 2 به همراه سری گلکسی نوت 20 در نیمه دوم سال 2020 وارد بازار خواهد شد.

منابع داخلی سامسونگ با استناد به سفارشات ثبت شده توسط سامسونگ برای تأمین قطعات، معتقدند که گلکسی فولد 2 دقیقاً مانند گلکسی زد فلیپ از پوشش شیشه‌ای منعطف موسوم بهGlass Ultra Thin  یا به اختصار UTG بر روی صفحه نمایش خود برخوردار خواهد بود. ظاهراً این لایه نازک شیشه‌ای دقیقاً همان UTG ساخته شده توسط Schott و Dowoo Insys خواهد بود.

نسخه اول گلکسی فولد که سال 2019 عرضه شد.

انتظار می‌رود گلکسی فولد 2 علیرغم ارتقاء نرخ تازه‌سازی صفحه نمایش به 120 هرتز، با قیمت کمتری در اختیار خریداران قرار بگیرد. این کاهش قیمت برای افزایش فروش گوشی کاملاً ضروری است چرا که یکی از بزرگ‌ترین نقاظ ضعف نسخه اول گلکسی فولد قیمت بالای آن بود که عملاً این گوشی را از دسترس کاربران عادی خارج می‌کرد. پیش‌بینی‌های فعلی حاکی از آن است که سامسونگ امسال 2.5 تا 3 میلیون دستگاه گلکسی فولد 2 را روانه بازار کند که چندین برابر بیشتر از نسخه اول این گوشی است.

همچنین بد نیست اشاره کنیم که روز گذشته مدارک مربوط به یک ثبت اختراع یا پتنت جدید سامسونگ به بیرون درز کرد که نشان می‌دهد این شرکت کره‌ای ظاهراً قصد تولید گوشی‌های انعطاف‌پذیر ضد آب را دارد. البته، این ثبت اختراع به معنی ضد آب بودن قطعی گلکسی فولد 2 نیست و حتی منابع کره‌ای می‌گویند سامسونگ همچنان گزینه محافظ نمایشگر پلاستیکی (از جنس پلی آمید) را روی میز دارد تا در صورت به مشکل خوردن برنامه استفاده از UTG دوباره به سراغ آن برود. البته محافظ پلاستیکی گلکسی فولد سال گذشته مشکلات زیادی به بار آورده بود و امیدوارم در صورت استفاده مجدد از آن، حداقل اصلاحاتی صورت گرفته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.